Jak se zbavit nepříjemného zápachu z lednice v 6 bodech

zápach z lednice

Není nic tak znepokojivého, jako když se chystáte připravit jídlo, otevřete lednici a najdete neidentifikovatelný zápach! Nejenže vás přejde chuť k jídlu, ale často trvá příliš dlouho, než zjistíte, co je příčinou zápachu.

Jsou tam zkažené potraviny? Rozlité jídlo na spodní polici? Plíseň rostoucí za dvířky? Zde jsou tři jednoduché způsoby, jak zápach odstranit, a tři způsoby, jak zabránit jeho návratu v budoucnu.

1. Chladničku kompletně vyčistěte.

První krok může znít jako nejobtížnější, ale je nezbytný. Projděte ledničku a vyhoďte vše, co by mohlo být zkažené, nebo co v nejbližších dnech upřímně nesníte. Všechny zbývající potraviny dejte do chladicího boxu, přikryjte je ledem a odpojte lednici od elektřiny. Budete mít otevřené dveře, abyste mohli uklízet, takže je nutné, abyste zachránili potraviny (pokud jsou ještě dobré) a také abyste neplýtvali elektřinou. Při úklidu vydrhněte všechny police, vyjměte zásuvky, aby se namočily do dřezu, a vytřete prostor pod zásuvkami. Nezapomeňte vytřít těsnění na dvířkách a vnější povrchy! Nikdy nevíte, jaké potraviny mohou při vkládání a vyjímání z chladničky odkapávat.

2. Používejte přírodní čisticí prostředky.

Bez ohledu na to, jaké složky jsou uvedeny v čisticím roztoku, je trochu pochybné používat v blízkosti potravin chemické prostředky. Naštěstí existují přírodní čisticí roztoky, které lze snadno vyrobit z domácích surovin. Bezpečné je drhnout všechny povrchy půl šálkem jedlé sody rozpuštěné ve dřezu s teplou vodou. Aby se lednička opravdu leskla, použijte směs poloviny bílého octa a poloviny vody.

3. Na poličkách nechte odstraňovače pachů.

Je všeobecně známo, že v lednici můžete mít otevřenou krabičku jedlé sody, která zabrání vzniku zápachu, ale věděli jste, že můžete jedlou sodu rozsypat na plech na sušenky, abyste pohltili všechny pachy, které po úklidu zůstanou? Větší plocha pomáhá rychle odstranit pachy – jen nezapomeňte po skončení úklidu jedlou sodu vyhodit. Můžete také smíchat půl šálku jedlé sody se lžící vanilky a vypořádat se s těžšími pachy. Mezi další přírodní odstraňovače zápachu, které můžete nechat otevřené v lednici, patří miska se sušenou kávovou sedlinou (zápach kávy rychle zmizí a vezme s sebou i další pachy), šálek bílého octa, brikety z dřevěného uhlí nebo dokonce miska s ovsem!

4. Udržujte čerstvé potraviny na viditelném místě.

Neukládejte ovoce a zeleninu do zásuvky, pokud na ně hodláte zapomenout! Mějte je na horní polici, abyste je viděli pokaždé, když otevřete dveře. Tak budete mít větší přehled o tom, kdy se kazí, a budete je moci sníst dříve, než se zkazí.

5. Používejte vzduchotěsné nádoby.

Neskladujte zbytky pizzy nebo číny v jejich kartonových obalech, nezabalujte volně zbytky sendviče do ubrousku a nenechávejte misky se zbytky jídla otevřené na polici. Vše skladujte ve vzduchotěsných nádobách. Nejenže díky tomu zůstanou vaše zbytky po delší dobu poživatelné, ale také se jejich pachy nebudou mísit a útočit na váš nos, když otevřete dveře.

6. Zbytky označte štítkem a datem.

Tím si ušetříte nutnost otevřít víko nějakého neidentifikovatelného předmětu a ztratit chuť k jídlu! Už nikdy se nebudete muset snažit vzpomenout si, jestli jste jedli špagety toto pondělí nebo předminulé. Vždy budete přesně vědět, kdy bylo jídlo zabaleno, takže budete vědět, jestli se hodí na dnešní večeři, nebo musí jít zítra do koše.

Zdroj:

https://www.lifehack.org/articles/lifestyle/6-quick-ways-get-rid-the-bad-smells-your-fridge.html

Ohodnoťte tento příspěvek!
5/5 (1)

Redakce DoBaraku.cz

Redakce DoBaraku.cz

Tento článek byl vytvořen odbornou redakcí magazínu DoBaraku.cz, která pro Vás zhotovuje nezávislé testy, recenze a odborné články na produkty, které jsou užitečné ve vaší domácnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *