Jak se zbavit nepříjemného zápachu z lednice v 6 bodech

zápach z lednice

Není nic tak znepokojivého, jako když otevřete lednici a cítíte neidentifikovatelný zápach. Nejenže to způsobí, že vám přejde chuť k jídlu, ale může to také znamenat, že jsou v lednici zkažené potraviny, které by mohly být nebezpečné konzumovat. Je důležité rychle zjistit příčinu zápachu a odstranit ji, abyste zabránili jeho opakování v budoucnu.

Jsou tam zkažené potraviny? Rozlité jídlo na spodní polici? Plíseň rostoucí za dvířky? Zde jsou tři jednoduché způsoby, jak zápach odstranit, a tři způsoby, jak zabránit jeho návratu v budoucnu.

1. Chladničku kompletně vyčistěte.

První krok může znít jako nejobtížnější, ale je nezbytný. Projděte ledničku a vyhoďte vše, co by mohlo být zkažené, nebo co v nejbližších dnech upřímně nesníte. Všechny zbývající potraviny dejte do chladicího boxu, přikryjte je ledem a odpojte lednici od elektřiny. Budete mít otevřené dveře, abyste mohli uklízet, takže je nutné, abyste zachránili potraviny (pokud jsou ještě dobré) a také abyste neplýtvali elektřinou. Při úklidu vydrhněte všechny police, vyjměte zásuvky, aby se namočily do dřezu, a vytřete prostor pod zásuvkami. Nezapomeňte vytřít těsnění na dvířkách a vnější povrchy! Nikdy nevíte, jaké potraviny mohou při vkládání a vyjímání z chladničky odkapávat.

2. Používejte přírodní čisticí prostředky.

Používání chemických čisticích prostředků v blízkosti potravin může být nebezpečné a může zanechat nežádoucí pach v potravinách. Naštěstí existují mnohé přírodní možnosti čištění lednice, které jsou stejně účinné a bezpečné. Jednou z takových možností je použití jedlé sody a bílého octa.

Směs jedlé sody a teplé vody je skvělá na odstranění zápachu a na čištění povrchů v lednici. Stačí smíchat půl šálku jedlé sody se džbánem teplé vody a použít tuto směs na drhnutí povrchů v lednici. Jedlá soda je přírodní dezinfekční prostředek a pomůže odstranit zápach.

Směs bílého octa a vody je také skvělá na čištění a lesk povrchů v lednici. Stačí smíchat polovinu šálku bílého octa se stejným množstvím vody a použít tuto směs na drhnutí povrchů v lednici. Bílý ocet má dezinfekční účinky a pomůže odstranit zápach. Navíc dodá povrchům lesk a přirozeně je dezinfikuje.

3. Na poličkách nechte odstraňovače pachů.

Otevřená krabička jedlé sody v lednici může pomoci zabránit vzniku zápachu. Jedlá soda je přírodní dezodorant a absorbuje pachy, které se mohou objevit v lednici. Můžete ji rozsypat na plech na sušenky a nechat ji tam po dobu několika hodin nebo dní, dokud nebude úklid dokončen. Poté ji jednoduše vyhoďte.

Existují i další přírodní způsoby, jak pohltit pachy v lednici. Například můžete použít misku s kávovou sedlinou, což je skvělý způsob, jak pohltit pachy kávy a další pachy. Můžete také použít šálek bílého octa, který má dezinfekční účinky a pomůže zabránit vzniku zápachu. Dokonce i brikety z dřevěného uhlí nebo miska s ovsem mohou pomoci pohltit pachy v lednici.

4. Používejte vzduchotěsné nádoby.

Skladování zbytků v kartonových obalech nebo volně v ubrousku může způsobit, že jídlo se rychleji kazí a může se rozšířit nepříjemný zápach. Je lepší skladovat zbytky v vzduchotěsných nádobách, které je udrží čerstvé déle a zabrání rozšíření pachů v lednici.

5. Zbytky označte štítkem a datem.

Nepodceňujte skladování jídla ve vzduchotěsných nádobách, aby zůstalo co nejdéle čerstvé a aby se zabránilo rozšíření pachů v lednici. Díky tomu budete mít přehled o tom, co máte ve své lednici, a budete se moci lépe rozhodnout, co budete jíst. Skladování jídla ve vzduchotěsných nádobách také pomůže udržet jeho chuť a kvalitu, což znamená, že budete moci více šetřit a zároveň se cítit lépe, protože budete jíst čerstvé a zdravé jídlo.

Ohodnoťte tento příspěvek!
5/5 (1)

Redakce DoBaraku.cz

Redakce DoBaraku.cz

Tento článek byl vytvořen odbornou redakcí magazínu DoBaraku.cz, která pro Vás zhotovuje nezávislé testy, recenze a odborné články na produkty, které jsou užitečné ve vaší domácnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *