image

Vybíráme nejlepší dětské chůvičky 2022 Přinášíme vám test + srovnávací tabulku s výběrem nejlepších dětských chůviček v roce 2022

  • Šetříme Vám čas, peníze a nervy při hledání nejlepší dětské chůvičky.
  • Podle výsledků nezávislých testů spotřebitelů snadno vyberete dětskou chůvičku s nejlepším poměrem cena – výkon.
  • Po výběru nejlepší dětské chůvičky zjistíme, kde se dá koupit nejlevněji.

Dětská chůvička vám může poskytnout úžasný klid, když vaše dítě nebo batole spí, protože vám umožní kontrolovat je a poslouchat jejich pláč, když podřimují nebo spí v noci. Je také důležité mít jistotu, že je vaše dítě v bezpečí, zatímco si hraje, podívejte se na naše nejlepší chůvičky pro kojence a batolata, které pomohou vašemu dítěti zůstat v bezpečí, zatímco je vzhůru.

Na trhu existuje řada různých typů, od jednoduchých zvukových monitorů, které vám dají vědět, když vaše děťátko pláče, až po nejmodernější nositelná zařízení, která sledují jeho srdeční tep a dýchání a poskytují vám více údajů, než si dokážete představit.

Vítěz testu spotřebitelů roku 2022

Lidovka

TrueLife NannyTone VM Lite

Dětská chůvička TrueLife NannyTone VM Lite: S dětskou chůvičkou TrueLife NannyTone VM Lite se spolehlivým přenosem, kvalitním signálem a dosahem …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 889 Kč

Zlatá střední cesta

REER Kamera pro Smartphone a IPhone

Dětská chůvička REER Kamera pro Smartphone a IPhone:Zajistěte maximální kontrolu nad děním v dětské postýlce vašeho miminka. Dětská chůvička REER …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 2 789 Kč

Vítěz testu

MOTOROLA VM 55

Dětská chůvička MOTOROLA VM 55:Dopřejte si neustálý přehled nad situací v postýlce vašeho miminka. Dětská chůvička Motorola zajistí přenos zvuku …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 4 312 Kč

Pro náročné

Owlet Smart Sock 3 Plus

Dětská chůvička Owlet Smart Sock 3 Plus:Dopřejte si chvíli klidu a zajistěte neustálé monitorování dětské postýlky vašeho potomka. Dětská chůvička …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 11 990 Kč

Jaké jsou různé typy chůviček?

Zvukové chůvičky bývají cenově nejdostupnější variantou, ale umožňují pouze slyšet vaše dítě, nikoli ho vidět. Obvykle se dodávají ve dvou částech: jednotka se zvukovým snímačem je umístěna v pokoji dítěte a rodičovská jednotka, kterou máte u sebe a která poslouchá pláč. Mnohé z nich fungují bezdrátově: některé vyžadují baterie, jiné lze nabíjet, když se nepoužívají.

Videochůvičky se skládají z kamery se zvukem, která zachycuje obraz i zvuk dítěte, a z nějakého způsobu, jak tento obrazový přenos sledovat (buď rodičovská jednotka s obrazovkou, aplikace pro telefon, nebo obojí). Kameru je třeba namontovat v pokoji dítěte, abyste viděli na celou postýlku (některé mohou být dodávány se stojanem, klipem nebo držákem na zeď, který je k tomu určen). Většina kamer je kabelová, takže budete potřebovat také zásuvku v dosahu.

Monitory pohybu jsou dodávány s přídavnou jednotkou (obvykle tenkou podložkou, která se vkládá pod matraci postýlky), která sleduje drobné pohyby dítěte během spánku. Jedná se v podstatě o monitory dechu a jejich smyslem je poskytnout dodatečnou jistotu, že je vaše dítě v bezpečí a v pořádku. Pokud po krátké době nezaznamenáte žádný pohyb, dostanete upozornění. Možná zjistíte, že špičkový video monitor má také zabudovaný vlastní snímač pohybu. Ty obvykle fungují opačným způsobem: upozorní vás, když dítě udělá velký pohyb (například se převalí, posadí nebo vstane), abyste věděli, že je vzhůru / neklidné.

Nositelné monitory využívají podobnou technologii jako fitness trackery nebo monitory srdečního tepu, aby se ještě blíže podívaly na to, co vaše dítě během spánku dělá. Dítě uložíte ke spánku v chytrém zařízení (buď v oděvu, nebo v monitoru s klipem), které sleduje jeho pohyb a dýchání a poskytuje údaje do aplikace. Často fungují ve spojení s videomonitorem, takže máte k dispozici i zvuk a obraz. Sledování těchto údajů může pomoci uklidnit znepokojené rodiče během nočního spánku a také pomoci zjistit více o spánkových návycích a vzorcích dítěte a vytvořit lepší rutinu.

Nejlepší dětské chůvičky ROKU 2022 podle recenze maminek

1.místo

Owlet Smart Sock 3 Sada příslušenství – Duhová

Dětská chůvička Owlet Smart Sock 3 Sada příslušenství – Duhová:Užijte si chvíli klidu a kontrolujte …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 1 609 Kč

2.místo

Beurer BY 110

Dětská chůvička Beurer BY 110:Dopřejte vašemu potomkovi maximální bezpečí v dětské postýlce. Beurer BY 110 …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 4 263 Kč

3.místo

Philips AVENT Baby video monitor SCD845

Dětská chůvička Philips AVENT Baby video monitor SCD845:Dopřejte vašemu potomkovi maximální bezpečí v dětské postýlce. …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 5 039 Kč

4.místo

Bravo B-5033

Dětská chůvička Bravo B-5033:Dopřejte si neustálý přehled nad situací v postýlce vašeho miminka. Dětská chůvička …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 1 290 Kč

5.místo

VTech BM1000

Dětská chůvička VTech BM1000:Spolehlivý monitoring aktivity dětíDětská chůvička VTech BM1000 (bez displeje) nabízí za solidní …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 609 Kč

6.místo

BABYSENSE Video Baby Monitor V65 přídavná kamera

Dětská chůvička BABYSENSE Video Baby Monitor V65 přídavná kamera:Dopřejte si chvíli klidu a zajistěte neustálé …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 3 209 Kč

7.místo

TrueLife NannyCam V24

Dětská chůvička TrueLife NannyCam V24:Není vyplněn Alternativní text k fotografii!Dohled nad miminkem ve chvílích volna …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 1 799 Kč

8.místo

MOTOROLA VM 482

Dětská chůvička MOTOROLA VM 482:Zajistěte si chvíli klidu a mějte kontrolu nad vaším miminkem klidně …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 2 899 Kč

9.místo

MOTOROLA VM 483

Dětská chůvička MOTOROLA VM 483:Mějte dokonalý přehled nad situací v postýlce vašeho miminka. Dětská chůvička …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 3 599 Kč

10.místo

TrueLife NannyTone VM1

Dětská chůvička TrueLife NannyTone VM1: Dětská chůvička Truelife NannyTone VM1 je ideální pomocník pro každou …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 1 299 Kč

11.místo

Owlet Smart Sock 3 Sada příslušenství – matně růžová

Dětská chůvička Owlet Smart Sock 3 Sada příslušenství – matně růžová:Dopřejte vašemu potomkovi maximální bezpečí …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 1 609 Kč

12.místo

VTech DM1212 s projektorem

Dětská chůvička VTech DM1212 s projektorem:Užijte si chvíli klidu a kontrolujte spánek vašeho miminka odkudkoliv. …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 1 309 Kč

13.místo

BADABULLE Baby Online 300 m+

Dětská chůvička BADABULLE Baby Online 300 m+:Zajistěte si dokonalý přehled nad tím, co se děje …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 1 290 Kč

14.místo

MOTOROLA PIP 1610 Connect

Dětská chůvička MOTOROLA PIP 1610 Connect:Zajistěte si dokonalý přehled nad tím, co se děje v …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 7 659 Kč

15.místo

VTech VM5261

Dětská chůvička VTech VM5261: Chcete nechat vaše miminko spát a jít se vedle pobavit nebo …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 4 039 Kč

Na co se zaměřit při nákupu chůvičky?

Napájení – některé chůvičky (zejména video chůvičky) musí být neustále připojeny k síti, takže je třeba zajistit, abyste mohli dětskou jednotku bezpečně namontovat tak, aby všechny kabely nepřekážely malým ručičkám. Zvukové nebo „bezdrátové“ chůvičky mohou mít baterie nebo se dodávají s nabíječkou do sítě. U těch, které potřebují nabíjení, zkontrolujte výdrž baterií: většina z nich vydrží maximálně 8 – 12 hodin, takže je třeba je dobíjet každý den.

Dosah – mnoho chůviček má v sobě zabudovaný vlastní analogový nebo digitální signál. Digitální je nyní standardem, ale před nákupem si to ověřte. Ve specifikacích výrobku bude uveden maximální dosah tohoto signálu, to znamená, jak daleko můžete rodičovskou jednotku od postýlky nebo kolébky odvést. Uvedený dosah však nebere v úvahu stěny, podlahy, nábytek ani nic jiného, co by mohlo signál rušit. Pokud máte velký dům, může se stát, že se od dětského pokoje příliš daleko nedostanete.

Připojení k Wi-Fi – ačkoli většina monitorů má zabudovaný vlastní signál, některé se také připojují k domácí Wi-Fi a mají aplikaci, kterou si můžete přidat do telefonu. To otevírá spoustu nových možností, včetně většího dosahu, možnosti nahrávat a ukládat videa a třeba i možnosti sledovat živý přenos z více zařízení (například z rodičovské jednotky a chytrého telefonu). Může to také znamenat, že pokud jste mimo domov, můžete sledovat přenos pomocí dat z telefonu. Pokud přidáváte chůvičku k domácí síti Wi-Fi, je důležité zajistit, aby vaše domácí síť Wi-Fi byla bezpečná a zařízení byla chráněna heslem.

Kamera a kvalita videa – většina slušných chůviček má dnes HD video a budete chtít něco s dobrým nočním viděním, protože pravděpodobně budete sledovat tmavou místnost. Zvažte také objektiv kamery. Dražší modely mohou mít širokoúhlý objektiv pro zobrazení celé postýlky, funkci zoomu nebo mohou být schopny sledovat pohyb a automaticky se otáčet a naklánět. Jiné mohou být pro stejnou viditelnost nutné namontovat výše.

Upozornění na pláč a pohyb – monitory pohybu a nositelná zařízení nabízejí nejvíce z hlediska upozornění na pohyb a sledování pohybu, přičemž sledují dýchání vašeho dítěte po celou noc. Mnoho špičkových videomonitorů lze však také nastavit tak, aby se probudily – a dokonce nahrávaly video – pokud se vaše dítě pohne nebo vydá zvuk. Tato funkce se hodí zejména v době, kdy je dítě starší a dokáže vylézt z postýlky. Alespoň se budete moci zpětně podívat, jak to dokázalo!

Funkce pro uklidnění dítěte – mnoho monitorů má obousměrný zvuk, takže můžete na své dítě mluvit prostřednictvím zvukové nebo kamerové jednotky. Některé dokonce přehrávají světelné show, ukolébavky nebo uklidňující zvuky. Podívejte se na tyto funkce, protože jsou často přehlíženy, ale mohly by znamenat, že nebudete muset kupovat samostatnou další pomůcku na spaní. Na druhou stranu mohou výrazně zvýšit cenu celé jednotky a některé rodiny je nakonec nevyužijí.

Snadné rozšíření – máte více než jedno dítě nebo uvažujete o rozšíření rodiny v budoucnu? Pokud ano, možná byste se měli poohlédnout po jednotce, kterou můžete rozšířit o další kamery. Někteří lidé používají monitory až do předškolního věku svých dětí a možnost sledovat všechny děti na jedné obrazovce je mnohem jednodušší než zapojovat, nabíjet a sledovat dva nebo více samostatných systémů.

Držák nebo stojan – abyste měli dobrý výhled na své dítě, bude třeba videomonitory umístit na polici, připevnit na zeď nebo umístit na stojan. Některé jsou dodávány se stojany, jiné mají držáky, které je třeba přišroubovat do zdi. Při nákupu se na to zaměřte, zejména pokud bydlíte v pronajatém bytě a nemůžete do zdi udělat díry. Můžete si koupit univerzální stojany nebo flexibilní držáky kamer, které se připevní na postýlku, nebo můžete zvážit možnosti, které nepoškodí, jako jsou háčky nebo lišty.

Sledování dítěte z okamžiku na okamžik je mnohem důležitější než procházení záznamů z předchozích nocí, takže dětské chůvičky obvykle nedělají velké problémy s ukládáním videa na později, ať už pomocí vestavěného úložiště, nebo prostřednictvím cloudové služby. Chůvičky umí pořizovat snímky a krátké klipy, když zaznamenají pohyb, ale nenabízejí časosběrná videa celých nocí ani neumožňují procházet několikahodinové či několikadenní záznamy. Tyto funkce jsou užitečné pro identifikaci zlodějů, ale ve skutečnosti vám nepomohou hlídat vaše dítě.

Místo toho nabízejí dětské chůvičky více možností, jak vás informovat o tom, že se v danou chvíli může něco stát. Měření teploty a vlhkosti je u špičkových monitorů běžné, stejně jako upozornění a oznámení, když monitor zjistí pohyb nebo nedostatek pohybu. Všechny zde uvedené monitory se připojují k internetu a umožňují vám sledovat dítě prostřednictvím telefonu nebo tabletu prostřednictvím aplikace, stejně jako byste kontrolovali domácí bezpečnostní kameru. Z tohoto důvodu nemusíte ke kameře ve skutečnosti dostat samostatný displej. Nejsou však vyloučeny; některé dětské chůvičky s kamerou nabízejí zobrazovače jako doplněk nebo v balíčku. A pokud žádné nejsou k dispozici, můžete si jednoduše pořídit levný tablet, který budete používat jako specializovaný prohlížeč.

Nejlevnější a nejlepší dětské chůvičky

1.místo

Bravo B-5033

Dětská chůvička Bravo B-5033:Dopřejte si neustálý přehled nad situací v …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 1 290 Kč

2.místo

VTech BM1000

Dětská chůvička VTech BM1000:Spolehlivý monitoring aktivity dětíDětská chůvička VTech BM1000 …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 609 Kč

3.místo

TrueLife NannyTone VM1

Dětská chůvička TrueLife NannyTone VM1: Dětská chůvička Truelife NannyTone VM1 …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 1 299 Kč

4.místo

VTech DM1212 s projektorem

Dětská chůvička VTech DM1212 s projektorem:Užijte si chvíli klidu a …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 1 309 Kč

5.místo

BADABULLE Baby Online 300 m+

Dětská chůvička BADABULLE Baby Online 300 m+:Zajistěte si dokonalý přehled …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 1 290 Kč

6.místo

Beurer BY 33

Dětská chůvička Beurer BY 33: Chůvička Beurer BY 33 vám …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 1 240 Kč

7.místo

VTech DM1215, dětská chůvička s duální baterií a se záznamem zvuku

Dětská chůvička VTech DM1215, dětská chůvička s duální baterií a …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 1 499 Kč

8.místo

MOTOROLA AM 24 Audio

Dětská chůvička MOTOROLA AM 24 Audio:Nechte si líbit chvíli odpočinku …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 1 299 Kč

9.místo

ALECTO Eco DECT DBX-115

Dětská chůvička ALECTO Eco DECT DBX-115:Dopřejte si chvíli klidu a …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 999 Kč

10.místo

Alecto SMARTBABY5

Dětská chůvička Alecto SMARTBABY5:Zajistěte maximální kontrolu nad děním v dětské …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 1 299 Kč

Potřebujete specializovanou dětskou chůvičku?

Většina chytrých dětských monitorů jsou vlastně jen domácí bezpečnostní kamery – zařízení, která umožňují sledovat jiné místo pomocí barevného obrazu, nočního vidění a zvuku, takže můžete zjistit, zda je něco v nepořádku. Vzhledem k tomu, že dětské chůvičky slouží spíše k tomu, abyste dohlíželi na své malé dítě než na svůj domov a majetek, upřednostňují jiné funkce než bezpečnostní kamery.

Z čistě obrazového hlediska je pro sledování spánku vašeho dítěte z jiné místnosti zásadní noční vidění, které je u většiny chůviček standardem. Motorizované ovládání otáčení a naklápění, které umožňuje otáčet kamerou z dálky, není tak běžné, ale je velmi vítané, pokud máte batole a chcete snímat celou místnost. Záznam ve vysokém rozlišení je příjemnou výhodou, ale pro sledování dítěte nepotřebujete snímač s nejvyšším rozlišením – většina námi testovaných chůviček každopádně používá kamery s rozlišením 1080p.

Jsou dětské chůvičky bezpečné?

Stejně jako u každého zařízení připojeného k internetu, které sleduje nebo poslouchá vaši domácnost, není od věci mít se k chytré dětské chůvičce poněkud obezřetně. Všechna online zařízení jsou potenciálním slabým místem pro hackery, kteří vás chtějí sledovat. Cokoli, co zapojíte do sítě, vás může případně kompromitovat, a přestože byste se neměli bát epidemie narušení bezpečnosti kamer, vždy byste měli zvážit pohodlí těchto zařízení oproti riziku, že někdo získá kontrolu nad přenosem. Pokud chcete mít doma připojenou dětskou chůvičku nebo domácí bezpečnostní kameru, měli byste přinejmenším pečlivě aktualizovat její firmware spolu s firmwarem a bezpečnostními funkcemi směrovače.

Kolik stojí dětská chůvička?

Dětské chůvičky se pohybují od přibližně 600 Kč za jednoduchou zvukovou chůvičku až po více než 8 000 Kč za nositelnou a kamerovou jednotku dohromady. Někde uprostřed najdete stále se rozšiřující nabídku video monitorů. Dražší modely mají zpravidla více funkcí, větší a kvalitnější obrazovky a lepší kamery.

Zdroj:
https://www.madeformums.com/reviews/10-of-the-best-baby-monitors/

Ohodnoťte tento příspěvek!
5/5 (1)

Redakce DoBaraku.cz

Redakce DoBaraku.cz

Tento článek byl vytvořen odbornou redakcí magazínu DoBaraku.cz, která pro Vás zhotovuje nezávislé testy, recenze a odborné články na produkty, které jsou užitečné ve vaší domácnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *