Porovnali jsme motorkářské oblečení - 15 nejpopulárnějších modelů 2020


Návod, jak vybrat motorkářské oblečení

Při jízdě na motorce nejste chráněni podobně jako v autě. Když se něco stane a spadnete, musíte spoléhat na kvalitní motorkářské oblečení, které pomůže vyhnout se nepříjemným zraněním.

Každý správný motorkář jistě ví, že pořádná kombinéza je základ. Dřívější striktně kožené oblečení je dnes doplněno moderními materiály, propracovanými střihy a dalšími novinkami, které se starají o to, aby jízda na motorce byla o kousek bezpečnější. A jak si poradit s výběrem nejlepší motorkářské kombinézy? Nápovědou vám může být právě tento návod.

Vítěz testu spotřebitelů roku 2021

Vítěz testuDvoudílná kombinéza 4SR RR EVO III NEON

Milujete jí a my to víme! Proto již podruhé inovujeme design dvoudílné kombinézy Neon. Model 2019 RR Evo III Neon vychází ze závodních kombinézVíce info zde
★★★★★

Cena: 18 490 KčZobrazit nabídku
LidovkaDvoudílná kombinéza Probiker PRX-4

Dvoudílná kožená kombinéza Komfort / vlastnosti: Elastický materiál v lokti, hrudi, slabinách a podkolenní pro větší pohodlí Buvolí kůžeVíce info zde
★★★★★

Cena: 5 999 KčZobrazit nabídku
Zlatá střední cestaDvoudílná kombinéza Alpinestars GP Force černá

Dvoudílná sportovní kombinéza GP FORCE je ideální volbou pro sportovní jízdu. Kombinéza je vyrobena z prvotřídní hovězí kůže. která jeVíce info zde
★★★★★

Cena: 17 004 KčZobrazit nabídku
Pro náročnýKombinéza Alpinestars GP Force černá/bílá

prémiová kůže o tloušťce 1,3mm
perforované zóny a panely na těle a na rukávech
široké akordeonové strečové panely pro volnost pohybu a komfortVíce info zde
★★★★★

Cena: 18 690 KčZobrazit nabídku

Co si ujasnit před výběrem motorkářského oblečení

Pro úspěšný výběr vhodného motorkářského oblečení, které bude nejenom drsně vypadat, ale hlavně zastane svůj účel, si dopředu zodpovězte následující otázky:

  • Kde budete jezdit?
  • Jakou máte velikost?
  • Využijete celou kombinézu, nebo chcete zvlášť kalhoty a bundu?

Nejlepší motorkářské oblečení na základě testu motorkářů v roce 2021

1. místo

Kombinéza Alpinestars GP Stella Kira černá/bílá

★★★★★

Cena: 13 990 KčZobrazit nabídku
2. místo

Dvoudílná kombinéza RST TRACTECH EVO R

V podstatě se jedná o rozdělenou verzi kombinézy TracTech-R, která je navržena tak, aby se dala nosit jako dvoudílná kombinéza nebo bunda samostatněVíce info zde
★★★★★

Cena: 13 073 KčZobrazit nabídku
3. místo

Dvoudílná kombinéza Macna Tracktix bílá/neon žlutá/modrá

Materiály

– vnější materiály: embosovaná hovězí kůže, Dynamic streč
– podšívka: Polyester mesh / elastan

Bezpečnost

– CE certifikovanéVíce info zde

★★★★★

Cena: 15 590 KčZobrazit nabídku
4. místo

Kombinéza 4SR RR EVO III Pearl Blue

Dvoudílná kombinéza RR Evo III Pearl Blue vychází ze závodních, jednodílných kombinéz profesionálních jezdců. Ti na svých závodních kombinézáchVíce info zde
★★★★★

Cena: 16 490 KčZobrazit nabídku
5. místo

Kombinéza Tschul 875 černo-fluo žlutá

Kombinéza vyrobena kombinací hovězí kůže a textilu. Podšití příjemnou síťovinou. Ventilace kombinézy zajištěna díky rozsáhlým síťovanýmVíce info zde
★★★★★

Cena: 8 999 KčZobrazit nabídku
6. místo

Dvoudílná kombinéza Alpinestars GP Force černá

Dvoudílná sportovní kombinéza GP FORCE je ideální volbou pro sportovní jízdu. Kombinéza je vyrobena z prvotřídní hovězí kůže. která jeVíce info zde
★★★★★

Cena: 17 004 KčZobrazit nabídku
7. místo

Dvoudílná kombinéza 4SR RR EVO III NEON

Milujete jí a my to víme! Proto již podruhé inovujeme design dvoudílné kombinézy Neon. Model 2019 RR Evo III Neon vychází ze závodních kombinézVíce info zde
★★★★★

Cena: 18 490 KčZobrazit nabídku
8. místo

Kombinéza Ixon Galactica RD černá/červená/bílá

IXON Galactica RD kožená kombinéza Jednodílná sportovní kožená kombinéza, materiál: kvalitní hovězí kůže, odnímatelné CE protektory naVíce info zde
★★★★★

Cena: 8 900 KčZobrazit nabídku
9. místo

Kombinéza 4SR RR EVO III NEON

Předlohou pro kombinézu RR Evo III Neon byla oblíbená kombinéza Neon druhé generace. Ve 4SR zužitkovali poznatky ze závodů British SuperbikesVíce info zde
★★★★★

Cena: 16 490 KčZobrazit nabídku
10. místo

Kombinéza A-Pro Defender BK černá

A-PRO DEFENDER BK – kožená kombinéza Dvoudílná černá kožená kombinéza, vyrobená z hovězí kůže. Homologované CE protektory na loktech, ramenouVíce info zde
★★★★★

Cena: 8 990 KčZobrazit nabídku

Co je důležité u motorkářského oblečení

Hlavním účelem oblečení na motorku je zvýšit bezpečnost. Zároveň však může dobře vybraný motorkářský komplet poskytnout i komfort a pohodlí při ježdění. Před koupí vybraného kusu motorkářského oblečení si proto ověřte několik věcí.

Chrániče

Protože je cílem motorkářského oblečení zajišťovat větší bezpečnost při jízdě na motorce a ochránit při případném pádu, jsou chrániče nezbytně nutné. Aby mohly dobře posloužit, musí perfektně sedět na daném místě. Dražší a propracovanější motorkářské oblečení bývá vyladěno z pohledu pevnosti chráničů a jejich přilnutí na určeném místě. To vše ovšem za předpokladu, že si vyberete správnou a dobře padnoucí velikost oblečení.

Pevnost rukávů

Ochranu rukou zajišťují nejen rukávy bundy, případně kombinézy, ale také rukavice. Většinou se kolem nich zapínají manžety. Ujistěte se, že mají pevný mechanismus zapínání. Není moc příjemné, když se během jízdy rozepínají suché zipy.

Ventilační otvory

Otvory pro ventilaci jsou důležité hlavně pro letní používání, kdy se hodí trochu vyvětrat v jinak uzavřeném kompletu. Otevírání funguje s pomocí zipu a je dobré vyzkoušet, jestli jsou všechny otvory dobře dostupné i z pozice vsedě na motorce.

Límec

Výšku límce si hlídejte hlavně v případě, kdy nechcete, aby vám do kombinézy zatékalo. Komplet či motorkářskou bundu s vysokým límcem si rozhodně vyberte v případě, kdy máte v plánu jednou za čas vyjet i v horším počasí.

4 nejlevnější a nejlepší motorkářské oblečení

A

Jak vybrat nejlepší motorkářskou kombinézu

Hlavní výhodou motorkářské kombinézy je fakt, že vám nepotáhne na záda a během případného pádu se nikam neposune. Moderní varianty jsou inspirovány a neustále vylepšovány na základě motoristického sportu a kromě klasických materiálů, jakým je kůže a textil se přidávají i nejrůznější novinky v podobě umělých vláken a nových technologií. Motorkářská kombinéza může být jednodílná i dvoudílná. Pravidla výběru ideální varianty jsou však víceméně stejná.

Kdy zvolit kožené oblečení na motorku

Kožené oblečení představuje klasiku mezi oděvy vhodnými pro ježdění na motorce. Není se čemu divit, protože jde o materiál pevný, odolný a zároveň krásně vypadající. Nespornou předností koženého motorkářského oblečení je maximální bezpečnost. Kožené oblečení je perfektní pro jízdu po silnicích.

Nevýhodou může být horší pohodlí, některé oděvy se hůře oblékají a nejsou příliš elastické. V létě bývá v kožené soupravě velké teplo. K dispozici jsou hlavně dvoudílné kožené motorkářské kombinézy a kalhoty a bundy z kůže.

Kdy vybrat textilní motorkářské oblečení

Moderní textilní oblečení se téměř dokáže vyrovnat vlastnostem kůže a navíc nabízí další přednosti. Co se týká bezpečnosti, většinou bývají lepší kožené oděvy. Ovšem z pohledu komfortu a praktičnosti je lepší textilní motorkářské oblečení. Dá se využívat po celý rok, kdy je i letní ježdění komfortní díky přítomnosti ventilačních otvorů. Zimní komplety jsou vybaveny zateplovací vložkou. Většina nabízeného textilního oblečení na motorku již obsahuje účinné chrániče. Cenově bývá oblečení z textilu o něco levnější, ale záleží na zvolené značce a modelu.

Pro textilní oblečení se rozhodněte v případě, že jezdíte na výlety a do terénu, kde je textil vhodnější v porovnání s kůží.

Design

Když máte krásnou a vymazlenou motorku, jistě na ní chcete i dobře vypadat. Není nic špatného orientovat se při výběru motorkářské kombinézy podle vzhledu. Ovšem nemělo by se jednat o jediné kritérium, ale pouze o doplněk, který je v pořadí důležitosti až za volbou materiálu, vhodné velikosti a funkčnosti.

Kritérium ceny

Oblečení na motorku nemusí být příliš drahé, ale taky za něj můžete utratit několik desítek tisíc korun. Záleží na značce a vybraném modelu. Někdy může být i cena limitujícím faktorem, ale snažte se nejít při honbě za nejnižší možnou částku přes nízkou kvalitu neposkytující dostatečnou bezpečnost.

Kolik stojí motorkářské oblečení a kde ho koupit

Pokud si chcete pořídit kvalitní motorkářskou kombinézu, počítejte s tím, že ceny začínají od 5 000 korun. Opravdu kvalitní model z těch nejlepších materiálů propracovaný do detailů může stát klidně i přes 30 000 korun. V závislosti na konkrétních modelech vychází v některých případech cenově výhodněji právě nákup motorkářské kombinézy v porovnání s pořízením kalhot a bundy zvlášť.

Ceny za bundy na motorku se pohybují od 1 000 korun do přibližně 20 000 korun. Motorkářské kalhoty pořídíte v cenovém rozpětí od 700 do 15 000 korun.

Motorkářské oblečení pořídíte ve specializovaných prodejnách a na internetu. Dobrou strategií je prohlédnout si nabídku na internetu, vybrat si a případně si vyzkoušet vhodnou velikost přímo na prodejně. U motorkářské kombinézy i každého jiného kousku oblečení je totiž nesmírně důležité, aby opravdu dokonale padlo. Chrániče musí sedět na svých místech, aby zajišťovaly maximální ochranu.

Ohodnoťe prosím tento test:
.