image

Porovnali jsme motorkářské oblečení 15 nejpopulárnějších modelů 2021

  • Šetřete peníze, čas a nervy při výběru nejlepšího motorkářského oblečení.
  • Na základě nezávislého hodnocení spotřebitelů, vyberte nejlepší motorkářské oblečení s nejlepším poměrem cena – kvalita.
  • Po výběru nejlepšího motorkářského oblečení, pomůžeme vybrat nejlevnější obchod.

Návod, jak vybrat nejlepší motorkářské oblečení

Při jízdě na motorce nejste chráněni podobně jako v autě. Když se něco stane a spadnete, musíte spoléhat na kvalitní motorkářské oblečení, které pomůže vyhnout se nepříjemným zraněním.

Každý správný motorkář jistě ví, že pořádná kombinéza je základ. Dřívější striktně kožené oblečení je dnes doplněno moderními materiály, propracovanými střihy a dalšími novinkami, které se starají o to, aby jízda na motorce byla o kousek bezpečnější. A jak si poradit s výběrem nejlepší motorkářské kombinézy? Nápovědou vám může být právě tento návod.

Co si ujasnit před výběrem motorkářského oblečení

Pro úspěšný výběr vhodného motorkářského oblečení, které bude nejenom drsně vypadat, ale hlavně zastane svůj účel, si dopředu zodpovězte následující otázky:

  • Kde budete jezdit?
  • Jakou máte velikost?
  • Využijete celou kombinézu, nebo chcete zvlášť kalhoty a bundu?

Co je důležité u motorkářského oblečení

Hlavním účelem oblečení na motorku je zvýšit bezpečnost. Zároveň však může dobře vybraný motorkářský komplet poskytnout i komfort a pohodlí při ježdění. Před koupí vybraného kusu motorkářského oblečení si proto ověřte několik věcí.

Chrániče

Protože je cílem motorkářského oblečení zajišťovat větší bezpečnost při jízdě na motorce a ochránit při případném pádu, jsou chrániče nezbytně nutné. Aby mohly dobře posloužit, musí perfektně sedět na daném místě. Dražší a propracovanější motorkářské oblečení bývá vyladěno z pohledu pevnosti chráničů a jejich přilnutí na určeném místě. To vše ovšem za předpokladu, že si vyberete správnou a dobře padnoucí velikost oblečení.

Pevnost rukávů

Ochranu rukou zajišťují nejen rukávy bundy, případně kombinézy, ale také rukavice. Většinou se kolem nich zapínají manžety. Ujistěte se, že mají pevný mechanismus zapínání. Není moc příjemné, když se během jízdy rozepínají suché zipy.

Ventilační otvory

Otvory pro ventilaci jsou důležité hlavně pro letní používání, kdy se hodí trochu vyvětrat v jinak uzavřeném kompletu. Otevírání funguje s pomocí zipu a je dobré vyzkoušet, jestli jsou všechny otvory dobře dostupné i z pozice vsedě na motorce.

Límec

Výšku límce si hlídejte hlavně v případě, kdy nechcete, aby vám do kombinézy zatékalo. Komplet či motorkářskou bundu s vysokým límcem si rozhodně vyberte v případě, kdy máte v plánu jednou za čas vyjet i v horším počasí.

Jak vybrat nejlepší motorkářskou kombinézu

Hlavní výhodou motorkářské kombinézy je fakt, že vám nepotáhne na záda a během případného pádu se nikam neposune. Moderní varianty jsou inspirovány a neustále vylepšovány na základě motoristického sportu a kromě klasických materiálů, jakým je kůže a textil se přidávají i nejrůznější novinky v podobě umělých vláken a nových technologií. Motorkářská kombinéza může být jednodílná i dvoudílná. Pravidla výběru ideální varianty jsou však víceméně stejná.

Kdy zvolit kožené oblečení na motorku

Kožené oblečení představuje klasiku mezi oděvy vhodnými pro ježdění na motorce. Není se čemu divit, protože jde o materiál pevný, odolný a zároveň krásně vypadající. Nespornou předností koženého motorkářského oblečení je maximální bezpečnost. Kožené oblečení je perfektní pro jízdu po silnicích.

Nevýhodou může být horší pohodlí, některé oděvy se hůře oblékají a nejsou příliš elastické. V létě bývá v kožené soupravě velké teplo. K dispozici jsou hlavně dvoudílné kožené motorkářské kombinézy a kalhoty a bundy z kůže.

Kdy vybrat textilní motorkářské oblečení

Moderní textilní oblečení se téměř dokáže vyrovnat vlastnostem kůže a navíc nabízí další přednosti. Co se týká bezpečnosti, většinou bývají lepší kožené oděvy. Ovšem z pohledu komfortu a praktičnosti je lepší textilní motorkářské oblečení. Dá se využívat po celý rok, kdy je i letní ježdění komfortní díky přítomnosti ventilačních otvorů. Zimní komplety jsou vybaveny zateplovací vložkou. Většina nabízeného textilního oblečení na motorku již obsahuje účinné chrániče. Cenově bývá oblečení z textilu o něco levnější, ale záleží na zvolené značce a modelu.

Pro textilní oblečení se rozhodněte v případě, že jezdíte na výlety a do terénu, kde je textil vhodnější v porovnání s kůží.

Design

Když máte krásnou a vymazlenou motorku, jistě na ní chcete i dobře vypadat. Není nic špatného orientovat se při výběru motorkářské kombinézy podle vzhledu. Ovšem nemělo by se jednat o jediné kritérium, ale pouze o doplněk, který je v pořadí důležitosti až za volbou materiálu, vhodné velikosti a funkčnosti.

Kritérium ceny

Oblečení na motorku nemusí být příliš drahé, ale taky za něj můžete utratit několik desítek tisíc korun. Záleží na značce a vybraném modelu. Někdy může být i cena limitujícím faktorem, ale snažte se nejít při honbě za nejnižší možnou částku přes nízkou kvalitu neposkytující dostatečnou bezpečnost.

Kolik stojí motorkářské oblečení a kde ho koupit

Pokud si chcete pořídit kvalitní motorkářskou kombinézu, počítejte s tím, že ceny začínají od 5 000 korun. Opravdu kvalitní model z těch nejlepších materiálů propracovaný do detailů může stát klidně i přes 30 000 korun. V závislosti na konkrétních modelech vychází v některých případech cenově výhodněji právě nákup motorkářské kombinézy v porovnání s pořízením kalhot a bundy zvlášť.

Ceny za bundy na motorku se pohybují od 1 000 korun do přibližně 20 000 korun. Motorkářské kalhoty pořídíte v cenovém rozpětí od 700 do 15 000 korun. Motorkářské oblečení pořídíte snadno ve specializovaných prodejnách motorkářského vybavení a na internetu. Rozhodně nedoporučujeme vybírat v neoficiálních obchodech!

Ohodnoťte tento příspěvek!
5/5 (3)

Redakce DoBaraku.cz

Redakce DoBaraku.cz

Tento článek byl vytvořen odbornou redakcí magazínu DoBaraku.cz, která pro Vás zhotovuje nezávislé testy, recenze a odborné články na produkty, které jsou užitečné ve vaší domácnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *