image

Nejlepší cyklotrenažéry v roce 2022 nezávislá recenze & test + nákupní poradce

 • Šetřete peníze, čas a nervy při hledání nejlepšího cyklotrenažéru.
 • Na základě nezávislého hodnocení spotřebitelů, zvolte nejvhodnější cyklotrenažér s nejlepším poměrem cena – kvalita.
 • Po výběru nejlepšího cyklotrenažéru, pomůžeme vybrat nejlevnější obchod.

Možná už máte doma běžecký pás, ale pro vás, jako pro cyklistu, to není ono. O tom, že jízda na kole má pozitivní vliv na naše zdraví, není pochyb. Jízda na kole je aerobním cvičením a je prevencí proti řadě civilizačních nemocí způsobených stravováním či nedostatkem pohybu. Prospívá kardiovaskulárnímu systému i pohybovému aparátu. V neposlední řadě zlepšuje fyzickou kondici. Jak jsou na tom cyklotrenažery?

Pokud i Vy máte rádi jízdu na kole a mrzí Vás, že není možné ji provozovat celoročně, vězte, že tomu tak klidně může být. Oblíbenou jízdu si můžete neomezeně dopřát, kdykoli se Vám po Vašem jednostopém parťákovi zasteskne. Řešením, jak na to, je domácí cyklotrenažér.

Vítěz testu spotřebitelů roku 2022

Lidovka

Skládací rotoped Tunturi s počítačem Easy

Rotoped Skládací rotoped Tunturi s počítačem Easy:Chcete být v kondici a zbavit své tělo přebytečných …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 1 575 Kč

Zlatá střední cesta

HMS M2005, šedý magnetický rotoped

Rotoped HMS M2005, šedý magnetický rotoped :Chcete mít vypracované a v kondici tělo aniž byste …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 5 499 Kč

Vítěz testu

Zipro Flame WM iConsole + electro-magnetic exercise bike

Rotoped Zipro Flame WM iConsole + electro-magnetic exercise bike:Udržujte se v kondici s pomocí rotopedu Zipro …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 8 999 Kč

Pro náročné

Cyklotrenažér NordicTrack Commercial S10i Studio Cycle

Rotoped Cyklotrenažér NordicTrack Commercial S10i Studio Cycle:Chcete mít vypracované a v kondici tělo bez nutnosti …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 54 990 Kč

Co je to cyklotrenažér?

Cyklotrenažéry jsou věrné simulátory jízdních kol. Umožňují nám jízdu na kole za každého počasí v pohodlí domova. Jsou perfektní, když potřebujeme intenzivní trénink, využijeme ale i tehdy, když je ježdění na kole našim příležitostným koníčkem.

Jedná se o zařízení, do kterých se vkládá své vlastní kolo. Zadní kolo tře o zátěžové kolo, čímž vzniká odpor podobný tomu při jízdě na rovině, do kopce ale i větrném počasí. Na trenažérech odpadá nutnost nastavovat posed, protože používáme své kolo.

Domácí cyklotrenažéry jsou tedy zejména pro ty uživatele, co jsou zvyklí na své kolo a nechtějí přesedlávat na jiné případně na rotoped.

Důležitá je u nich konstrukce. Ta musí být stabilní, musí mít jednoduchý upínací metabolismus. Velmi žádoucí je jeho tichý chod. Na trenažéru v naprosté většině jezdíme doma a jízdou tak nebudeme rušit ani sebe, rodinu či sousedy.

Nejlepší cyklotrenažéry v roce 2021 + test a recenze 10 nejlepších

1.místo

Housefit Racer 70 iTrain

Spinningové kolo Housefit Racer 70 iTrain:Cyklistika je skvělý sport, jen ti nejvytrvalejší ale vyrazí ven …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 19 990 Kč

2.místo

Spokey ONEGO+ Mechanický rotoped bílý s expandéry

Rotoped Spokey ONEGO+ Mechanický rotoped bílý s expandéry:Rádi byste vylepšili svou kondici aniž by bylo …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 2 240 Kč

3.místo

HMS M 0410 magnetický rotoped

Rotoped HMS M 0410 magnetický rotoped :Máte v plánu pracovat na své kondici aniž by …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 7 259 Kč

4.místo

Stormred Falcon

Rotoped Stormred Falcon: Není vyplněn Alternativní text k fotografii! Rádi pravidelně jezdíte na kole, ale …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 3 511 Kč

5.místo

Run sport BC51R

Rotoped Run sport BC51R:Zvyšte efektivitu cvičení na maximumUdělejte něco pro své zdraví a pořiďte si …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 4 414 Kč

6.místo

Zipro Rook iConsole + electromagnetic exercise bike

Rotoped Zipro Rook iConsole + electromagnetic exercise bike:Udržujte se v kondici s pomocí rotopedu Zipro rookChcete …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 8 183 Kč

7.místo

HMS M2005, bílý magnetický rotoped

Rotoped HMS M2005, bílý magnetický rotoped :Je pro vás důležité mít své tělo stále v …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 5 499 Kč

8.místo

Skládací rotoped Tunturi s počítačem Easy

Rotoped Skládací rotoped Tunturi s počítačem Easy:Chcete být v kondici a zbavit své tělo přebytečných …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 1 575 Kč

9.místo

ONE Fitness RM8740 černý mechanický rotoped

Rotoped ONE Fitness RM8740 černý mechanický rotoped :Máte v plánu pracovat na své kondici bez …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 3 649 Kč

10.místo

Housefit Astra

Spinningové kolo Housefit Astra:Cyklistika je skvělý sport, jen pár statečných však dokáže trénovat i v …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 15 990 Kč

Cyklotrenažér versus rotoped

Jak rotoped, tak cyklotrenažér simulují jízdu na kole. Rotopedy jsou však stavěny jen pro domácí užití, sloužící k udržení kondice či zhubnutí. Oproti tomu trenažéry napodobují jízdu na kole velmi věrně. Ostatně na cyklotrenažéru sedíte na opravdovém kole u rotopedu v podstatě jen na jeho atrapě. Používají je i profesionální cyklisté, k tréninku ale třeba i těsně před a po závodech. Oproti rotopedům jsou robustnější a snesou větší zátěž. Navíc umožňují nastavení různě vysokou intenzitu zátěže.

Jak vybrat cyklotrenažér, abyste s ním byli spokojeni a aktivně jej využívali?

nejlevnější a nejlepší cyklotrenažéry

Jak vybrat cyklotrenažér?Existuje mnoho typů cyklotrenažerů, liší se zejména podle techniky odporu.

Cyklotrenažér s magnetickou brzdou

Jedná se o nejlevnější variantu. Tento typ je vhodný pro začátečníky či hobby jezdce, kteří hledají kompromis mezi rotopedem a trenažérem. Oproti ostatním typům je hlučný a disponuje omezenými možnostmi nastavení. Většinou neposkytuje žádné chytré funkce, jako je tomu u zbylých typů.

Cyklotrenažér s elektrickým odporem

Tento typ cyklotrenažéru používá k regulaci odporu elektromagnetický kotouč a získává tak několik různých přednastavených stupňů odporu. Tento typ bývá běžně vybaven funkcemi, díky kterým jej lze propojit s chytrým telefonem či počítačem.

V praxi to může vypadat tak, že si ve vybrané aplikaci nebo na internetu vyberete svou oblíbenou trasu (můžete si také nahrát svou vlastní). Stáhnete si její profil, propojíte s trenažérem a ten Vám pak tím, jak trasou projíždíte, automaticky simuluje profil terénu. To znamená, že do kopce zadní kolo přibržďuje podle náročnosti stoupání.

Cyklotrenažér s kapalným odporem

Typ cyklotrenažéru, který jako odporovou jednotku využívá olej nebo lékařský silikon. Kapalinou bržděný trenažér má stejně jako ty s elektromagnetickým kotoučem tichý chod. Dokáže simulovat prudké kopce, čelní vítr nebo tvrdé souboje na silnici.

Při výběru cyklotrenažéru zvažte i typ uchycení kol

Uchycení celého kola

U těchto trenažérů stačí vložit celé kolo a jste připraveni na jízdu.

Uchycení místo zadního kola

Některé typy trenažéru vyžadují pro uchycení jízdního kola vyjmutí zadního kola a přimontování rámu do trenažéru. V tomto případě je zapotřebí dokoupit kazetu.

Pokud tápete nad výrobcem, je na místě zohlednit finanční možnosti. Ty mohou být rozhodující. Cenově poměrně dostupný je cyklotrenažér Brother. Kdo hledá špičkový přístroj, jaký používají i profesionální cyklisté při trénincích, cyklotrenažér Housefit je jasnou volbou.

Válcové trenažéry

Tyto trenažéry jsou od předchozích typů trochu odlišné.

Také na nich jezdíte na vlastním kole. Válce jsou však variantou spíše pro zkušené cyklisty. Jízda po nich totiž vyžaduje soustředějí a zvýšenou rovnováhu. Pokud to s nimi neumíme, může zpočátku docházet k pádům.

Spinningová kola

Také tento typ se řadí mezi cyklotrenažéry.

U výběru tohoto typu je nutné zohlednit váhu a výšku všech, kdo jej budou používat s ohledem na velikost rámu stroje a rozsah nastavení sedla a řidítek. Zvažte také, zda budete šlapat ve stoje. Levnější kola totiž nejsou na šlapání ve stoje konstruovaná. Čím masivnější rám, tím vyšší má hmotnost a tím větší pravděpodbnost, že na něm budeme moct jezdit ve stoje.

Šlapací střed je jedním z nejdůležitějších dílů toto přístroje. U levnějších typů to bývá miskový střed, u lepších modelů pak klasický šlapací střed s ložisky a klikami. Klasický střed je bezúdržbový a tichý.

U výběru se zaměřte na plynulost šlapání, důležitý je tedy převod setrvačníku. Setrvačník s volnoběhem napodobuje klasické kolo. Pokud šlapeme jede, jakmile přestaneme, setrvačník se přirozeně dotáčí dál.

Stejně jako na klasickém kole i cyklotrenažéry jsou osazeny různými komponenty. Vybírejte z takových modelů, aby Vám vyhovoval ve všech směrech, nebo aby bylo možné je vyměnit. Na zimu si na trenažér můžete dát Vaše oblíbené sedlo z kola.

Otázkou také je, zda vybrat trenažér s manuální regulací zátěže nebo elektronicky řízený model, který nabízí i chytré funkce. Pokud nemusíte brát ohledy na finance, rozhodně zvolte modernější řešení. Pokročilé modely mohou být vybaveny i obrazovkou a umí komunikovat s chytrým zařízením.

výhody cyklotrenažéru

 • Je šetrný ke kloubům – jízda na rotopedu je kardio trénink s nízkými dopady, který je příjemný pro citlivé klouby. Ve skutečnosti se jízda na kole často používá při rehabilitaci problémů spojených s klouby, protože eliminuje některé nárazy při jiných formách cvičení, jako je běh.
 • Posiluje svaly dolní části těla – s přibývajícím věkem je důležité udržovat klouby zdravé, abyste předešli ztuhlosti a svalové nerovnováze. Klouby, které se mohou pohybovat v plném rozsahu pohybu, pomáhají svým okolním svalům získat během cvičení větší sílu, takže vaše cvičení je efektivnější.
 • Spaluje spoustu kalorií – pokud chcete zhubnout, může vám pomoci. Snažte se jezdit každý den alespoň 30 minut každý den. Začátečníci by se měli zaměřit na jeden až dva tréninky jízdy týdně.
 • Je pohodlný a přizpůsobitelný – jednou z největších výhod stacionární cyklistiky je, že počasí nemá vliv na trénink a že můžete ovládat intenzitu nastavením rychlosti a odporu, takže si můžete sestavit trénink, který bude vyhovovat vašemu konkrétnímu tréninkovému programu.
 • Posiluje vytrvalost – stejně jako mnoho jiných forem kardio cvičení i jízda na kole v hale prospívá zdraví vašeho srdce a zároveň posiluje svalovou vytrvalost. Doba, kterou strávíte v sedle při různých úrovních odporu, spolu s kadencí (otáčkami za minutu) trénuje efektivitu svalů dolní části těla a udržuje vaši tepovou frekvenci.
 • Je to bezpečnější než jízda na silnici – jízda na kole v interiéru zabraňuje nebezpečí spojenému s provozem vozidel nebo nebezpečnými silnicemi, což z ní činí užitečnou alternativu pro každého, kdo žije v oblasti, která není příznivá pro venkovní cyklisty.
 • Může vám zlepšit náladu – jakákoli forma pravidelného cvičení a fyzické aktivity, včetně jízdy na kole v interiéru je spojena se snížením stresu a úzkosti. Pouhých 15 minut jízdy může pomoci snížit hladinu kortizolu u lidí trpících těžkou depresí.
 • Poskytuje podporu komunity – cyklistika může být zastrašujícím sportem, do kterého je třeba proniknout. Pokud jste nervózní ze cvičení v přítomnosti jiných lidí, může vám indoor cyclingová rutina pomoci dosáhnout vašich cílů v pohodlí a bezpečí vašeho domova.

Údržba cyklotrenažéru

 • Ochrana – váš pot je vysoce korozivní a během jízdy ho vyprodukujete hodně! Měli byste se snažit své kolo, zejména zranitelná místa, jako je například hlavové složení, před ním co nejvíce chránit. Potní návlek nebo „řemínek“ je pravděpodobně nejlepší volbou, ale i ručník přehozený přes řídítka pomůže.
 • Otírání – z důvodu prevence koroze i z hygienických důvodů kolo po každém tréninku pořádně otřete. Pokud chcete, můžete použít antibakteriální sprej a také rozprašovač vody.
 • Umytí – doporučujeme vám, abyste kolo po každém sezení nejen otřeli, ale také alespoň jednou týdně sundali z trenažéru a pořádně ho opláchli a umyli. Zbavíte se tak všech nánosů potu, které utírání vynechalo, a můžete kolo pořádně zkontrolovat. Dávejte pozor na první známky koroze – náchylné jsou zejména šrouby. Zkontrolujte také pod kapotami brzd, protože i tam se obvykle dostává pot.
 • Přemazání – v rámci mytí kola nezapomeňte odmastit hnací ústrojí a po osušení znovu namazat řetěz.
 • Kontrola řetězu – používejte přístroj na kontrolu řetězu a nasaďte nový řetěz, když ukazuje, že se řetěz natáhl o 0,5 %. Pokud to zanedbáte, budete muset zaplatit za novou kazetu a případně i řetězové kroužky.

Zdroj:

https://www.britishcycling.org.uk/knowledge/bike-kit/maintenance/article/izn20200414-Indoor-cycling-bike-care-and-maintenance-0

https://www.livestrong.com/article/13719717-indoor-cycling-benefits/

Ohodnoťte tento příspěvek!
5/5 (4)

Redakce DoBaraku.cz

Redakce DoBaraku.cz

Tento článek byl vytvořen odbornou redakcí magazínu DoBaraku.cz, která pro Vás zhotovuje nezávislé testy, recenze a odborné články na produkty, které jsou užitečné ve vaší domácnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.