image

Test nejlepších autosedaček podle recenzí a názoru nezávislých spotřebitelů Recenze 15 produktů & test + nákupní poradce

  • Šetřete peníze, čas a nervy při hledání nejlepších autosedaček.
  • Na základě nezávislého hodnocení spotřebitelů zvolte nejvhodnější autosedačku s nejlepším poměrem cena – kvalita.
  • Po výběru nejlepší autosedačky zjistěte, kde se dá koupit nejlevněji.

Nejlépe hodnocené dětské autosedačkyPřinášíme hodnocení nejlepších dětských autosedaček šesti hlavních značek podle celkové spokojenosti zákazníků.

Je důležité si uvědomit, že naše recenze zahrnuje zpětnou vazbu od rodičů ohledně všech typů nových autosedaček. Vzhledem k průměrné útratě dotázaných ve výši 4 000 Kč zjevně nejsou dětské autosedačky od předních značek zrovna levné – takže stojí za to, abychom se na nabídku trhu podívali.

Čtěte dále, kde najdete průvodce, co musí šest značek v naší recenzi rodičům nabídnout a k tomu nabízíme tipy, na co se při nákupu zaměřit.

Lidovka

Kinderkraft Comfort Up 2022 Black

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 1 399 Kč

Zlatá střední cesta

Joie Steadi 2021 dark pewter

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 4 189 Kč

Vítěz testu

Cybex Solution S i-Fix 2021 Soho Grey

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 4 890 Kč

Pro náročné

JOIE Bold 2022 moss

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 5 999 Kč

Jak vybrat autosedačku?

V první řadě, pokud jde o děti a auta, bezpečnost je vždy prioritou. Všechny autosedačky v České republice musí splňovat bezpečnostní standard a tím je předpis EHK OSN č. 44. Kromě bezpečnosti jsou níže uvedeny klíčové faktory spokojenosti rodičů:

  • Komfort a opěry: 24%
  • Poměr ceny a kvality: 23%
  • Životnost: 20%
  • Design a styl: 19%
  • Flexibilita: 14%

Kromě výše uvedených klíčových faktorů spokojenosti je rozumné brát zřetel i na hmotnost autosedačky – kvůli snadnější manévrovatelnosti – a také na to, zda bude možné sedačku snadno čistit. Kompatibilita s kočárkem a autem je také důležitá, pokud kupujete vajíčko nebo autosedačku ISOFIX.

1.místo

Joie Traver 2022 dark pewter

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 3 190 Kč

2.místo

Kinderkraft Safety-Fix 2019 Black/Gray

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 2 590 Kč

3.místo

Cybex Aton M 2021 Granite black

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 3 490 Kč

4.místo

Kinderkraft Comfort Up 2019 Grey

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 1 590 Kč

5.místo

Cybex Aton 5 2021 Deep Black

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 3 290 Kč

6.místo

Cybex Solution X-Fix 2021 Grey Rabbit

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 2 599 Kč

7.místo

Kinderkraft MyWay Isofix 2022 Grey

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 5 299 Kč

8.místo

Kinderkraft Junior Fix 2018 Navy

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 1 799 Kč

9.místo

Kinderkraft ONETO3 Isofix 2020 Black / Gray

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 4 799 Kč

10.místo

Cybex Solution Z i-Fix Plus 2021 Autumn gold

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 5 330 Kč

11.místo

Kinderkraft MyWay 2020 Grey

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 4 129 Kč

12.místo

KinderKraft ONETO3 ISOFIX 2020 black/grey

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 3 599 Kč

13.místo

14.místo

Cybex Pallas B-fix 2021 Dynamic Red

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 4 290 Kč

15.místo

Jaký typ autosedačky si vybrat

Typ autosedačky, kterou byste si měli pořídit, závisí do velké míry na věku a velikosti vašeho dítěte, přičemž ve hře je i vaše osobní preference. Obecně existují tři různé typy autosedaček – dětské autosedačky (vajíčka), kabriolet a větší sedačky do 12 let.

Autosedačka pro nejmenší

Jak již název napovídá, tyto autosedačky jsou určeny pro kojence a děti do věku 12 měsíců. Říká se jim také vajíčka. Kojenecké autosedačky aneb autosedačky pro děti jsou nejvíce podobné kokonu ze všech a směřují proti směru jízdy. V závislosti na tempu růstu vašeho dítěte bývají dětské autosedačky aktuální asi na 6 až 12 měsíců. Není to však pevně dané a obecně platí, že se vše odvíjí od růstu dítěte. Velice často se kojenecká autosedačka navíc používá jako nosítko, které je snadno vyjímatelné a velmi dobře se s ním manipuluje. Ideální řešení na přepravu dítěte mezi dvěma auty, mezi autem a domovem i jako nosítko místo kočárku.

Autosedačky cybex

Tyto autosedačky jsou obecně nejrozmanitějším typem a vyhovují širokému spektru věkových kategorií až do 4 let dítěte. Často jsou nabízeny spíše jako jedna celá jednotka, než ve verzi odnímatelné sedačky od základny. Mívají ale odnímatelné kryty, díky nimž se mnohem snáze umývají a čistí. Na základě velikosti dítěte budou tyto autosedačky obvykle vhodné od narození do 4 let. Některé mohou vydržet i déle, třeba až na 60 měsíců. Hlavní nevýhodou u autosedaček cybex je to, že nejsou úplně přenosná a nemohou být použity jako dětská nosítka. Vzhledem k jejich životnosti však pravděpodobně poskytují nejlepší poměr cena / výkon.

Polohovací autosedačky

Posledním typem v životním cyklu dětských autosedaček jsou větší sedačky pro starší děti. Je to poslední etapa dítěte před tím, než bude schopno sedět na běžném sedadle. Polohovací autosedačky mají často ten nejzákladnější design a využívají plné velikosti bezpečnostního pásu. Jsou obráceny dopředu a jsou vhodné jak pro batolata, tak především pro starší děti. S dětmi do 35 kg, které v těchto autosedačkách mohou sedět, mohou být sedačky trochu tužší. Obecně se doporučuje používat autosedačku v souladu se zákonnými předpisy, přičemž obecným pravidlem je, že pokud má dítě méně než 145 cm, zůstává ve své autosedačce.

Jedním z nejčastějších důvodů, proč se rodiče rozhodnou otočit své děti po směru jízdy příliš brzy, je nedostatek místa na nohy. Autosedačka, která nabízí více prostoru pro nohy dětí, znamená, že ji budou používat déle. Autosedačky s nastavitelným prostorem pro nohy šetří místo, když jsou děti malé, a nabízejí více prostoru pro nohy, když dítě vyroste.

1.místo

Kinderkraft Junior Fix 2018 Navy

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 1 799 Kč

2.místo

Kinderkraft Comfort Up 2019 Lime

Více info zde
★★★★★★★★★★86%
Cena: 1 499 Kč

3.místo

Kinderkraft Comfort Up 2020 Grey

Více info zde
★★★★★★★★★★81%
Cena: 1 999 Kč

4.místo

Kinderkraft Junior Fix 2019 black

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 1 689 Kč

5.místo

Kinderkraft Comfort Up 2018 Navy

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 1 599 Kč

6.místo

Kinderkraft Comfort Up 2021 Navy

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 1 599 Kč

7.místo

Kinderkraft Mink 2019 Black Melange

Více info zde
★★★★★★★★★★83%
Cena: 1 599 Kč

8.místo

Kinderkraft Concept 2020 Navy

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 1 589 Kč

9.místo

Kinderkraft Comfort Up 2 2022 Dark Blue

Více info zde
★★★★★★★★★★81%
Cena: 1 721 Kč

10.místo

Kinderkraft Junior Fix 2019 navy

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 1 880 Kč

Co je to ISOFIX

ISOFIX je název mezinárodní normy upevňovacích bodů (ukotvení) pro dětské autosedačky. ISOFIX, označovaný jako „LATCH“ v USA a „CANFIX“ v Kanadě, je standardní sadou přípojných bodů, které se objevují ve všech nových vozech.

První kompatibilní produkty byly uvedeny na trh v roce 1997 a OSN do roku 2013 stanovila, že ke všem novým vozidlům musí být přiděleny body ISOFIX. Tento vývoj usnadňuje rodičům řádné upevnění dětské sedačky v různých autech. Cílem univerzálních upevňovacích bodů je odstranit mnoho zmatků a zároveň umožnit snadné připevnění autosedačky do auta rodiči i třeba prarodiči.

Výhody autosedačky

Všichni víme, jak jsou dětské autosedačky důležité a jak moc je rodiče potřebují, a zde jsou dvě nejdůležitější výhody dětských autosedaček:

  • Ochrana dítěte – miminka a kojenci nemají dostatečnou odolnost, aby snášeli vibrace nebo náhlá zastavení při jízdě autem, a dítě se může v důsledku nestability v sedačce řádně zavrtět, a proto jsou dětské autosedačky důležité pro ochranu dítěte.
  • Snadné vykonávání každodenních prací – dětské autosedačky vám pomohou snadno a rychle vykonávat vaše každodenní cesty a úkoly, takže místo toho, abyste se doma starali o své dítě, jezdíte s ním, a pro vaše dítě je to zpestření.

Jak vyčistit dětskou autosedačku

Mnohé potahy autosedaček můžete vyprat v pračce, jiné však můžete prát pouze v ruce, proto se vždy podívejte do návodu, kde najdete podrobné pokyny. Zkontrolujte také, zda nemají nějaké vložky, které je třeba před praním vyjmout. Obvykle se doporučují jemné prací prostředky (nepoužívejte bělidla) a měli byste dodržovat pokyny pro teplotu, abyste nepoškodili látku. Někteří výrobci uvádějí, že potahy můžete sušit v bubnové sušičce, jinak je nechte sušit na vzduchu.

Dále vyčistěte pásy a popruhy. Čistěte je bodově pomocí neabrazivního hadříku, jemného čisticího prostředku a teplé vody. Nedávejte je do pračky, protože by mohlo dojít k poškození tkaniny, což by znamenalo, že by v případě kolize nemusely správně fungovat.

Přezky je obvykle nejlepší čistit taktéž bodově teplou vodou, i když někteří výrobci uvádějí, že můžete použít mýdlo. Plastový rám otřete vlhkým hadříkem, jemným mýdlem a vodou. Zbytky mýdla odstraňte čistým vlhkým hadříkem. Jakmile je vše čisté a suché, můžete začít s opětovným sestavováním.

Závěrem o autosedačkách

Při rozhodování, která autosedačka je pro vaše dítě ta nejlepší, se zamyslete nad výše uvedenými faktory. Zatímco obvyklé „dětské věci“ mají spíše dražší, autosedačky jsou vyžadovány zákonem a neměly by se brát na lehkou váhu. Nákup jedné takové sedačky může mít za následek významný zásah do vašeho rozpočtu, ale za bezpečnost vašeho dítěte přece není žádná cena dost velká!

Všechny značky uvedené v této zprávě jsou renomované a musí splňovat bezpečnostní standardy EU, takže byste měli mít jistotu, že je vaše dítě v bezpečí. Ve výsledku budete nadšeni z flexibility a pohodlí. I když je autosedačka určena dítěti, je to však máma a táta, kdo ji budou nosit dovnitř a ven z auta každých pět minut, takže vybírejte pečlivě, ať docílíte spokojenosti na všech stranách!

Nezapomínejte na správné upevnění dětské autosedačky. Zde je několik případů, kterým se vyhněte.

Zdroj:
https://www.besafe.com/6-things-to-concider-when-choosing-a-car-seat/
https://www.choice.com.au/babies-and-kids/baby-transport/car-seats/articles/how-to-clean-child-car-restraints
https://www.eromman.com/benefits-and-damage-the-childrens-car-seats/

Ohodnoťte tento příspěvek!
5/5 (4)

Redakce DoBaraku.cz

Redakce DoBaraku.cz

Tento článek byl vytvořen odbornou redakcí magazínu DoBaraku.cz, která pro Vás zhotovuje nezávislé testy, recenze a odborné články na produkty, které jsou užitečné ve vaší domácnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.