image

Vybíráme nejlepší dětskou autosedačku 2023 Recenze 15 produktů & test + nákupní poradce

  • Šetřete peníze, čas a nervy při hledání nejlepších autosedaček.
  • Na základě nezávislého hodnocení spotřebitelů zvolte nejvhodnější autosedačku s nejlepším poměrem cena – kvalita.
  • Po výběru nejlepší autosedačky zjistěte, kde se dá koupit nejlevněji.

Při výběru nejlepší autosedačky je důležité zohlednit věk a váhu dítěte, správnou instalaci do vozu a bezpečnostní certifikáty.

Je důležité si uvědomit, že naše recenze zahrnuje zpětnou vazbu od rodičů ohledně všech typů nových autosedaček. Vzhledem k průměrné útratě dotázaných ve výši 4 000 Kč zjevně nejsou dětské autosedačky od předních značek zrovna levné – takže stojí za to, abychom se na nabídku trhu podívali.

Čtěte dále, kde najdete průvodce, co musí šest značek v naší recenzi rodičům nabídnout a k tomu nabízíme tipy, na co se při nákupu zaměřit.

Jak vybrat autosedačku?

V první řadě, pokud jde o děti a auta, bezpečnost je vždy prioritou. Všechny autosedačky v České republice musí splňovat bezpečnostní standard. Kromě bezpečnosti jsou níže uvedeny klíčové faktory spokojenosti rodičů:

  • Komfort a opěry: 24%
  • Poměr ceny a kvality: 23%
  • Životnost: 20%
  • Design a styl: 19%
  • Flexibilita: 14%

Kromě výše uvedených klíčových faktorů spokojenosti je rozumné brát zřetel i na hmotnost autosedačky – kvůli snadnější manévrovatelnosti – a také na to, zda bude možné sedačku snadno čistit. Kompatibilita s kočárkem a autem je také důležitá, pokud kupujete vajíčko nebo autosedačku ISOFIX.

Jaký typ autosedačky si vybrat

Typ autosedačky, kterou byste si měli pořídit, závisí do velké míry na věku a velikosti vašeho dítěte, přičemž ve hře je i vaše osobní preference. Obecně existují tři různé typy autosedaček – dětské autosedačky (vajíčka), kabriolet a větší sedačky do 12 let.

Autosedačka pro nejmenší

Kojenecké autosedačky jsou navrženy tak, aby poskytovaly maximální bezpečnost a pohodlí pro vaše dítě. Mají speciální design, který zabraňuje nárazům zepředu a z boků, a jsou vybaveny bezpečnostními pásy a zádovým opěradlem pro správnou polohu dítěte. Některé modely mají také polohovatelnou opěrku hlavy a ramenních pásů pro větší pohodlí.

Autosedačky cybex

Tyto autosedačky Cybex jsou vysoce kvalitní a bezpečné autosedačky, které jsou navrženy tak, aby poskytovaly maximální pohodlí a bezpečnost dětem různých věkových kategorií. Jsou obvykle nabízeny jako celkové jednotky s odnímatelnými kryty pro snadné čištění. Díky své životnosti a výkonu poskytují dobrý poměr cena / výkon, i když nejsou úplně přenosné a nemohou být použity jako dětská nosítka.

Polohovací autosedačky

Posledním typem autosedaček pro děti je polohovací autosedačka, která je určená pro starší děti. Tento typ autosedačky má obvykle jednoduchý design a využívá plnou velikost bezpečnostního pásu. Autosedačka je obrácena dopředu a je vhodná pro děti většího věku. Děti do hmotnosti 35 kg mohou sedět v této autosedačce, ale může být trochu tužší. Je důležité používat autosedačky v souladu s předpisy a obecným pravidlem je, že pokud dítě měří méně než 145 cm, mělo by zůstat ve své autosedačce.

Někteří rodiče se rozhodnou otočit své děti po směru jízdy příliš brzy kvůli nedostatku místa pro nohy. Autosedačka, která nabízí více prostoru pro nohy, znamená, že může být používána déle. Autosedačky s nastavitelným prostorem pro nohy šetří místo při jízdě s malými dětmi a poskytují dostatek prostoru pro nohy, když dítě vyroste.

Co je to ISOFIX

ISOFIX je název mezinárodní normy upevňovacích bodů (ukotvení) pro dětské autosedačky. ISOFIX, označovaný jako „LATCH“ v USA a „CANFIX“ v Kanadě, je standardní sadou přípojných bodů, které se objevují ve všech nových vozech.

První kompatibilní produkty byly uvedeny na trh v roce 1997 a OSN do roku 2013 stanovila, že ke všem novým vozidlům musí být přiděleny body ISOFIX. Tento vývoj usnadňuje rodičům řádné upevnění dětské sedačky v různých autech. Cílem univerzálních upevňovacích bodů je odstranit mnoho zmatků a zároveň umožnit snadné připevnění autosedačky do auta rodiči i třeba prarodiči.

Výhody autosedačky

Všichni víme, jak jsou dětské autosedačky důležité a jak moc je rodiče potřebují, a zde jsou dvě nejdůležitější výhody dětských autosedaček:

  • Ochrana dítěte – miminka a kojenci nemají dostatečnou odolnost, aby snášeli vibrace nebo náhlá zastavení při jízdě autem, a dítě se může v důsledku nestability v sedačce řádně zavrtět, a proto jsou dětské autosedačky důležité pro ochranu dítěte.
  • Snadné vykonávání každodenních prací – dětské autosedačky vám pomohou snadno a rychle vykonávat vaše každodenní cesty a úkoly, takže místo toho, abyste se doma starali o své dítě, jezdíte s ním, a pro vaše dítě je to zpestření.
Název
Hodnocení
Cena

Jak vyčistit dětskou autosedačku

Mnohé potahy autosedaček jsou vhodné k praní a čištění potahů autosedaček, abyste zajistili jejich správnou funkčnost a bezpečnost. Vždy se nejprve podívejte do návodu a zkontrolujte, zda lze potahy prát v pračce nebo je musíte prát ručně. Pokud je lze prát v pračce, použijte jemné prací prostředky a dodržujte teplotní pokyny, abyste nepoškodili látku. Popruhy a pásy je obvykle nejlepší čistit bodově pomocí neabrazivního hadříku a jemného čisticího prostředku, nikdy je nedávejte do pračky. Plastový rám můžete otřít vlhkým hadříkem a jemným mýdlem. Před opětovným sestavením autosedačky nezapomeňte všechny části důkladně osušit.

Závěrem o autosedačkách

Při rozhodování, která autosedačka je pro vaše dítě ta nejlepší, se zamyslete nad výše uvedenými faktory. Zatímco obvyklé „dětské věci“ mají spíše dražší, autosedačky jsou vyžadovány zákonem a neměly by se brát na lehkou váhu. Nákup jedné takové sedačky může mít za následek významný zásah do vašeho rozpočtu, ale za bezpečnost vašeho dítěte přece není žádná cena dost velká!

Všechny značky uvedené v této zprávě jsou renomované a musí splňovat bezpečnostní standardy EU, takže byste měli mít jistotu, že je vaše dítě v bezpečí. Ve výsledku budete nadšeni z flexibility a pohodlí. I když je autosedačka určena dítěti, je to však máma a táta, kdo ji budou nosit dovnitř a ven z auta každých pět minut, takže vybírejte pečlivě, ať docílíte spokojenosti na všech stranách!

Ohodnoťte tento příspěvek!
4.2/5 (5)

Redakce DoBaraku.cz

Redakce DoBaraku.cz

Tento článek byl vytvořen odbornou redakcí magazínu DoBaraku.cz, která pro Vás zhotovuje nezávislé testy, recenze a odborné články na produkty, které jsou užitečné ve vaší domácnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *