9 způsobů, jak připravit zahradu na podzim

Podzim je pro zahradničení jedním z nejdůležitějších období v roce. Je to čas, kdy je třeba uklidit zahradu a připravit ji na chladné měsíce a udělat všechny ty drobné práce, aby rostliny a zahradní prvky zůstaly v dobrém stavu. S přicházejícím chladem je příliš snadné tyto práce odkládat, ale opravdu se vyplatí investovat čas, abyste byli připraveni užívat si svůj venkovní prostor, až se opět vrátí jaro.

Síť na jezírku

Pokud máte to štěstí, že máte jezírko, zakryjte ho sítí.

Posekejte trávník

Nezapomeňte, že váš trávník bude před nástupem chladného a vlhkého počasí potřebovat opravdu důkladně posekat. Pokud necháte trávu příliš dlouhou, bude téměř nemožné ji přes zimu posekat.

Náš tip

Dosluhuje vaše stará sekačka na trávu? Vyberte si novou ZDE.

Ukliďte zahradu

Stejně jako na jaře uklízíte dům, nezapomeňte na podzimní úklid zahrady. Než vše uložíte na zimu, ostříhejte rostliny a vykliďte kůlnu a skleník. Je také vhodná doba na mytí terasy. Zabráníte tak nadměrnému usazování nečistot a špíny během vlhkých zimních měsíců.

Nedovolte, aby se hromadilo listí

Listí je nepřítelem číslo jedna, takže jakmile začne opadávat ze stromů, nedovolte, aby se hromadilo. Pokud tak učiníte, brzy se změní na mulč a stane se kluzkým a nebezpečným.

Vysaďte jarní cibuloviny

Pokud se vám na jaře líbí pohled na narcisy a tulipány, nezapomeňte je vysadit v září až v říjnu.

Chraňte své květináče

V zimních měsících správně skladujte prázdné i používané květináče. Izolujte je senem, lepenkou nebo bublinkovou fólií a všechny použité květináče zvedněte nad zem, abyste zabránili jejich podmáčení během deštivého počasí.

Chraňte své rostliny

První letošní mráz může přijít bez jakéhokoli varování a může zničit vaši oblíbenou zeleň. Pokud máte nějaké rostliny, o kterých víte, že jsou náchylné na chladné počasí, dejte je do skleníku nebo do zimní zahrady.

Ukliďte zahradní předměty

Nezapomeňte zabalit všechny zahradní předměty, které by se mohly chladným počasím poškodit. Pokud se váš nábytek nebo gril nevejdou do kůlny, ujistěte se, že jsou řádně zakryty.

Nezapomeňte na divokou zvěř

Nezapomeňte na všechny volně žijící živočichy, kteří navštěvují vaši zahradu a ptákům doplňujte krmítka, jakmile napadne sníh.

Ohodnoťte tento příspěvek!
5/5 (1)

Kateřina Vachová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *